• Zdravý životní styl
  • Recepty
  • Cvičení
  • Ostatní
  • Mýty ve fitness

    Vygenerovala jsem Vaše nejčastější otázky, které mi pokládáte, a usoudila jsem, že většina z Vás se bojí věcí, které vlastně u sportovce, který není na profesionální úrovni, nejsou reálné, a nebo děláte věci špatně, a proto se nedostavují výsledky takové, jaké chcete nebo takové, jaké by při Vašem úsilí být měly.

    Otázky typu: „Cvičím každý den, ale nemám žádný progress.“

     „Skoro nejím, jedu hodiny kardia, ale nevidím výsledky.“  – to je přesně to, o čem je řeč.

     

    Zde je pár mýtů, které jsou zároveň odpovědi na Vaše časté otázky:

     

    Když chci zhubnout, musím jet hodně kardia.

    První omyl. Neříkám, že byste měli kardio úplně vyřadit. Ale i silový trénink splní svůj účel. Já kardio jedu 5 minut před silovým tréninkem a 5-10 minut po silovém tréninku a výsledky vidím. Správně nastavený tréninkový plán udělá ve finále větší službu, než hodinové trápení na páse.

     

    Nesmím zvedat váhy, bude ze mě kulturistka

    Toto mi píšete velice často.

    „Chci mít pevný zadek, ale bojím se, že mi narostou stehna.“

    Holky nebojte se. Zvedání větších vah nezpůsobí to, že byste mohly za měsíc jít na Mr. Olympia. Právě naopak – se správně nastavenými makry a pravidelným silovým cvičením, se Vám postavička krásně vytvaruje.

     

    Cvičením každý den, dosáhnu rychlejšího výsledku.

    Nezapomínejte na to, že regenerace je také důležitá. Tělo musí odpočívat.

    Dej si v týdnu alespoň 1-2 dny volno a uvidíš, že to tobě a tvému tělu akorát prospěje. Poznáš změnu nejen na své postavě, ale věř mi, že se budeš po jednom volném dni do fitka a na trénink i víc těšit.

     

     

    Když budu cvičit břicho, budu mít břišáky.

    Další z omylů. Břicho je hlavně o stravě. Ne nadarmo se říká, že buchty se dělají v kuchyni.

    Ano, cvičením posílíš břišní svaly a možná trochu urychlíš progress, ale z 90% za vše u břicha může strava. Pravidelně jez vyvážený poměr bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků a výsledky se rychle dostaví.

     

     

    Bez doplňků stravy nedosáhnu vysněné postavy.

    Jak se říká doplňkům stravy? Ano – pouze doplňky. Pomohou nám v cestě za vysněnou postavou, ale určitě jí nedosáhneš tím, že budeš brát doplňky stravy a doufat v zázrak. Vše jde ruku v ruce – pitný režim, strava, cvičení a až nakonec doplňky stravy. To, že si nedáš protein po tréninku nebo bcaa během tréninku, tak neznamená, že nedosáhneš postavy, po které toužíš.

     

     

    Po 17 hodině už nebudu jíst.

    Toto je omyl všech omylů, nevím kdo to kdy vymyslel, ale rozhodně s takovýmto názorem nemůžu souhlasit. Tělo nesmí hladovět, pokud delší dobu nejíš, tělo si to pamatuje a ukládá si tukové zásoby. Jez 5x denně, menší porce, ať metabolismus stále pracuje. Neříkám, že se máš těsně před spaním nacpat sacharidy k prasknutí, ale když si dáš jídlo v devět večer, pokud chodíš v 11 spát, tak ti to určitě neublíží.

     

     

    Hubnutí je pouze fyzická záležitost.

    Sama jsem nevěřila tomu, jak může hlava ovlivnit hubnutí a jak pracuje s tělem. Abyste dosáhli vytoužených výsledků, musíte být hlavně psychicky v pohodě a nebýt ve stresu. Když si uvědomím, že nejúspěšnější v hubnutí jsem byla, když jsem na to nemyslela, tak se mi to akorát potvrzuje.


     

    Okomentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *