• Zdravý životní styl
 • Recepty
 • Cvičení
 • Ostatní
 • Žhavé téma: Plastika prsou

  konzultace a Průběh operace

   

  V roce 2014 jsem podstoupila augmentaci (zvětšení) prsou.

   

  Z recenzí jsem si vybrala pana dr. Ondrejku z Medicomu VIP v Praze, ke kterému jsem na první konzultaci šla hned 2 dny po zavolání do kliniky, takže se mi velice líbil rychlý přístup. Na doporučení pana doktora jsem zvolila kulaté implantáty Eurosilicone, vložené pod sval a velikostí 375ml.

  Za tři týdny po vstupní konzultaci jsem šla na zákrok.
  Ráno před zákrokem bylo velice pohodové, sestřička s panem doktorem byli milí a vstřícní, dostala jsem stahovací punčochy, oblékli mě do bílého hábitu a šlo se na sál. Během pár vteřin mě uspali a operace trvala přibližně 30-45 minut. Po probuzení z narkózy (asi 1,5 hodinu po tom co mě uspali) jsem měla pocit tupé bolesti na hrudníku. Pokud bych to k něčemu měla přirovnat, je to jako když Vám někdo sedne na hrudník, není to přímá bolest, jen takový velký tlak. Personál byl super, sestřička mě chodila každou chvilku kontrolovat, pravidelně nabízela prášky na bolest, které jsem si nakonec preventivně vzala. V prsou jsem měla zavedené dreny kvůli srážlivosti krve a přes hrudník stahovací podprsenku a hrudní pás.

   

  Pod dohledem jsem byla až do rána druhého dne, kdy přišel pan doktor zkontrolovat, zda je vše v pořádku a vytáhnout dreny. Stehy jsou vstřebatelné, takže se není potřeba objednávat na vyndání. Domluvili jsme si termín příští kontroly (měsíc po operaci) a poté mě pustili domů.

   

  Rekonvalescence

  Doma se vše krásně hojilo, pravidelně jsem si musela vyměňovat obvazy a náplasti. Doporučuji u sebe někoho mít, kdo Vám bude pomáhat se zvedat z postele a nosit jídlo a pití – prvních pět dní je opravdu náročných a já bych to sama asi nezvládla. Cca za týden po zákroku jsem byla samostatná a téměř fungovala jako normální člověk.
  Během dvou měsíců poté jsem musela prsa pravidelně krouživými pohyby masírovat a byla mi zakázána jakákoliv zvýšená fyzická aktivita. Citlivost bradavek a spodní části prsou (kolem jizev – které mimochodem nejsou teď vůbec vidět) byla trošku snížená, ale postupně se to vracelo do normálu.

   

  Cvičení po operaci

  I přesto, že doktoři nedoporučují minimálně 2 měsíce po operaci žádné cvičení, já to nevydržela a šla už po 3 týdnech na lehčí kardio a nohy. U každého je to ale individuální, já se cítila dobře, tak jsem neviděla problém, proč bych si nemohla dopřát trochu pohybu.

  Ze začátku jsem cvičila hlavně spodní část těla (lehké dřepy, předkopávání, zakopávání, zanožování, zdvihy pánve) spolu s lehčím kardiem (cca 20 minut chůze na páse, nebo kolo či orbitrack), postupně jsem přidávala břicho (zkracovačky, zdvihání nohou, „kolo“), záda (většinou cviky v sedě – stahování horní kladky, vesla) a ruce (biceps, triceps, ramena – střední a zadní delty).

  Prsa jsem samozřejmě začala cvičit až po doporučených 2-3 měsících.

  Začínala jsem s dámskými kliky – 4 série po 10-12 opakováních. Postupně jsem přidávala cviky jako tlaky na prsa nebo rozpažky – s minimální zátěží.

   

   

  Momentálně prsa moc necvičím, cca 1x za 14 dní, většinou lehčí cviky, ne moc velké váhy. Implantáty mám pod svalem a i přesto, že pravidelně cvičím bez jakéhokoliv omezení, nemá to na tvar prsou žádný vliv.

   

  S výsledkem jsem moc spokojená, prsa vypadají přirozeně a já mám pocit jako bych ani na žádné operaci nebyla. Jen bych si teď s odstupem času, když si na ně člověk zvykne, zvolila prsa alespoň o číslo větší.

   

   

  Důležité upozornění na závěr!

  Děvčata, každá jsme krásná a něčím vyjímečná. Důležité je být spokojená sama se sebou. Tento článek není o tom, abych někoho nabádala, že si má udělat prsa a vychvalovala, jak jsou skvělá. Jen jsem byla s něčím nespokojená, něco s tím udělala a teď se snažím své zkušenosti předat dál někomu, komu to třeba usnadní rozhodování. Hlavně se nežeňte za něčím nereálným nebo za něčím, co je jen trend, který vidíte na instagramu. Není to pro přítele, ani pro okolí. Ale je to přeci hlavně pro tebe. Tvé tělo, tvá volba.

  Okomentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Komentáře

  1. Karolína Hrdličková

   Ahoj, zajímalo by mě po jaké době jsi se vrátila do práce? Jako třeba do kanceláře.
   Nemyslím tím do fitka, to jsi psala přibližně po 3 týdnech.
   Moc děkuji, Kája.